Mateřská škola Sobčice

 
 
 
  • Adresa: Sobčice 58, 508 01 Hořice
  • Telefon: +420 602 338 281
  • e-mail: hornikova.blanka@centrum.cz
  • ředitelka: Blanka Horníková
  • zřizovatel: obec Sobčice

MŠ je jednotřídní, s kapacitou 28 dětí. Školka je umístěna ve vesnici Sobčice. V roce 2007 byly kompletně zrekonstruované vnitřní prostory MŠ (nový nábytek ve třídě umožňuje dětem výběr hraček, her, stavebnic a výtvarných potřeb pro rozvíjení dětské tvořivosti dětské stolečky a židličky byly zakoupeny dle výšky dětí, v herně jsou zabudovány ribstole, do vybavení pro spontánní pohyb dětí neodmyslitelně patří švihadla, gymnastické míče, hopsadla, nově zakoupený a dětmi velmi oblíbený barevný padák, prolézací tunel. Pro děti jsou nově zřízeny herní koutky – kadeřnictví a nová kuchyňská linka a nábytek pro hru na „obchod„, v ložnici, byla zakoupena nová hygienicky nezávadná lehátka a antialergické polštáře a přikrývky. Do budoucna plánujeme zakoupit do ložnice čističku vzduchu). Do kuchyně byla pořízena nová kuchyňská linka a dvoumístný nerezový dřez. V roce 2013 prošla budova celkovou vnější rekonstrukcí (výměna střešní krytiny, oken a dveří, nová vnější omítka). Budova MŠ je vytápěna elektrickým topením. Součástí školky je i školní zahrada, na které si děti mohou hrát. Je vybavena herními prvky od firmy Tomovy parky (skluzavka, prolézačky, houpačky, kreslící tabule, dřevěný houpací kůň a nové dřevěné pískoviště. Výhodou je okolní krásná příroda a možnost návštěvy místního nově vybudovaného dětského hřiště též od firmy Tomovy parky.

S dětmi pracují 2 učitelky. O prostory MŠ se stará 1 provozní pracovnice, která zároveň připravuje svačiny pro děti a vydává obědy, které se dováží z MŠ Vojice.

Průběžně uveřejňujeme příspěvky do sobčického zpravodaje, který je vydáván místním obecním úřadem. Prezentujeme se i na veřejnosti – besídky, karneval, mikulášská besídka apod.